Palun oodake, leht laeb.

Compara aitab leida parima laenupakkumise

11. veebruar 2019

Täna alustab Eestis tegevust uus krediidivahendusportaal Compara.ee, mis võimaldab kiiresti leida parima laenupakkumise ning koheselt samas veebikeskkonnas laenulepingu sõlmida.

Compara pakub kliendile võimalust teha kõik laenu võtmiseks vajalikud toimingud ühel veebilehel, alustades laenutaotluse täitmisest ja lõpetades lepingu sõlmimisega. Oluline võit laenu soovija jaoks on see, et laenutaotlus tuleb täita vaid ühe korra ning mõne minuti pärast näeb taotleja erinevate krediidiandjate tehtud pakkumisi. Koos laenupakkumiste võrdlusega soovitab Compara ka kliendile parimat pakkumist. Kui klient leiab endale sobiva lahenduse, saab ta Compara.ee lehel koheselt krediidiandjaga laenulepingu sõlmida. Krediidivahenduse teenus on laenuvõtjale tasuta.

Compara eestvedaja, LoanFiner OÜ tegevjuhi Ando Noormetsa sõnul on Eestis seni puudunud lihtne ja mugav viis erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemiseks: „Teenust luues oli meil 3 põhimõtet: see peab võimaldama kliendile kiiremad laenuotsused, esitatud pakkumised peavad olema omavahel võrreldavad ning teenuse kasutamine peab olema lihtne. Kui seni on laenu soovija pidanud eraldi iga krediidiandja juures täitma laenutaotluse, tutvuma laenulepingu tingimuste, laenuandja üldtingimuste ja muude juhiste ning dokumentidega, siis Compara veebiportaal teeb selle kliendi eest ära.“

Noormets lisab, et mujal maailmas on sarnane krediidivahenduse teenus edukalt toiminud juba 90ndate aastate lõpust, näiteks Rootsis 2007. aastast. Teenuse peamise kasutajaskonna moodustab tugev keskklass. Erinevad uuringud on kinnitanud, et lisaks selgele ja taotlejale arusaadavale pakkumisele seisneb lisandväärtus ka kiiruses – laenu taotlemisest väljamakseni kuluv aeg on vähenenud kolmandiku võrra.

Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot, kuid peagi lisanduvad valikusse ka eluasemelaen ning autoliising. „Comparaga tänaseks liitunud krediidiandjad - TF Bank, Credit24, Laen.ee ja Monefit on ühtlustanud enda laenutaotluse küsimustikke, tehes sellega võimalikuks pakkumiste võrdlemise. Loodame Comparaga peagi liitumas näha ka teisi pankasid ja krediidiandjaid.“ lausus Noormets.

Compara infosüsteemi on loonud Compara enda meeskond. Seda on arendatud parimat kliendimugavust ning krediidiandjate tehnoloogilisi lahendusi silmas pidades. Tarkvara arhitektuuris on kesksel kohal modulaarsus ning teenusepõhine lähenemine. Rakendatud on parimaid arenduspraktikaid ning kaasaegseid tehnoloogilisi lähenemisi. „Usume, et meie lahendus loob uue standardi tehnoloogilises suhtluses krediidiandjatega,“ lisas Ando Noormets.

Compara on LoanFiner OÜ'le kuuluv kaubamärk, millele on Eesti Finantsinspektsiooni poolt väljastatud krediidivahendaja tegevusluba. LoanFiner’i tuumikaktsionär on Aktiva Finants, mis on suurim krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõtete grupp Baltimaades. Aktiva Finantsi bilansimaht on 20 miljonit eurot, grupi ettevõtetes töötab 100 inimest.

Jälgi meid ka Facebookis